Z czego produkuje się płyty warstwowe - właściwości a skład takich płyt.

Lekkie konstrukcje, które później stanowią magazyny bądź pomieszczenia biurowe, współtworzą pawilony handlowe, czy garaże, a nawet przydomowe wiatrołapy, powstają głównie ze względu na płyty warstwowe. Są to materiały budowlane o wyjątkowym charakterze, takie które cenią budowlańcy przede wszystkim dlatego, że pozwalają zaoszczędzić nie tylko sporo pieniędzy, ale i pracy oraz czasu, w jakim powstaje budowla.

Jednocześnie płyty ściany

Każda płyta warstwowa jest wyposażona w specjalny system łączeń, który czyni znacznie łatwiejszym proces montażu płyt. Ponieważ jednak pojedyncza płyta przeważnie ma dość duże rozmiary, przy montażu muszą brać udział przynajmniej dwie osoby, aby wszystko szło szybko, ale i bezpiecznie. Zarówno płyty ścienne, jak i płyty dachowe składają się z kilku różnych warstw.

Surowiec ogromnie odporny, odporny

Najważniejszy jest jednakże rdzeń, od którego uzależnione są parametry techniczne danego rodzaj płyt. Płyty dachowe przeważnie posiadają rdzeń poliuretanowy. Jest to materiał niezwykle wytrzymały, odporny na działanie wody, a także zapewniający dobrą termoizolację. Rdzeń z wełny mineralnej z kolei zapewnia dobre warunki akustyczne, a przy tym jest ognioodporny. Płyty z rdzeniem styropianowym są najtańsze i sprawdzają się przy budynkach o charakterze typowo gospodarczym.

Ponadto płyty obornickie są produkowane tak, aby nie generowały konieczności pokrywania ich tynkiem czy farbą. Występują w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego możemy wybrać płyty o takich barwach, które będą odpowiednie do profilu konkretnego budynku.

płyty warstwowe

montażu płyt