Ściany z płyt warstwowych - działowe i tradycyjne.

Jako, że płyty warstwowe mają wszechstronne zastosowanie, można z nich korzystać nie tylko przy budowie nieruchomości, ale również podczas prac remontowych i wykończeniowych. Powstające, dzięki nim ściany mogą przyjmować różnorodną postać. Najczęściej tradycyjne ściany są dodatkowo wzmacniane innymi materiałami. Natomiast ścianki działowe mogą mieć postać samych płyt, malowanych i dekorowanych na dowolne sposoby.

Przeciętna płyta warstwowa służąca do stawiania budynków mieszkalnych lub trwalszych budynków użytkowych powinna składać się z dwóch zewnętrznych warstw betonu zbrojonego i środka będącego rdzeniem. Może on składa się z poliuretanu, styropianu lub wełny mineralnej. Natomiast lekkie konstrukcje, na przykład hale, magazyny czy garaże mogą mieć ściany powstałe z płyt z blachy ocynkowanej.

Ściany z płyt warstwowych mogą nie tylko tworzyć budynek, ale też dzielić pomieszczenia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dlatego są powszechnie używane przy remontach. Dzięki nim, można samodzielnie wydzielać w większych lokum mniejsze części. Często pozwala to na sprawniejszą organizację życia rodzinnego lub pracy, więc korzysta się z takich rozwiązań w domach i biurach czy zakładach.

Profesjonalna budowa wymaga odpowiedniego traktowania płyt. Każda płyta warstwowa musi być chroniona przed uszkodzeniami, by nie straciła swoich właściwości takich, jak odporność, trwałość i estetyczny wygląd. Poza tym, należy uważać, żeby uszkodzeniu nie uległ rdzeń, który stanowi izolację płyty. To on sprawia też, że płyty warstwowe mogą być używane jako materiały dociepleniowe.